list od Dominika Tarczyńskiego reżysera filmu "Kolumbia świadectwo dla świata"

Drodzy Przyjaciele,
Chyba nigdy nie pisałem do Was z tak ogromną prośbą o pomoc i wsparcie!
Jak wiecie, od 2003 roku nasza wspólnota - Charyzmatycy.pl organizuje rekolekcje oraz konferencje w których udział wzięło już ponad 60.000 osób! W lipcu tego roku kolejny raz organizujemy rekolekcje z udziałem syryjskiej mistyczki Myrny Nazzour. Z większości tych wydarzeń staramy się realizować nagrania filmowe.

Jednak największym projektem filmowym mojego autorstwa jest film dokumentalny "Kolumbia - świadectwo dla świata". Jest to obraz który otrzymał I nagrodę za najlepszy film dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie.

Film ten nie jest typowym filmem dokumentalnym. To raczej zarejestrowane w szczególnych warunkach świadectwo , manifest wiary obecnej w życiu Prezydenta Kolumbii, mistykow oraz innych przedstawicieli władzy świeckiej i kościelnej. Jest to obraz walki prowadzonej przez członków Kościoła Katolickiego na płaszczyźnie duchowej ale także w świecie materialnym który dla Kolumbijczyków jest światem wypełnionym przemocą...

"Kolumbia - świadectwo dla świata" jest także świadectwem dla Polski. Jest wyjątkowym obrazem, który szczególnie teraz w tym okresie historii naszej Ojczyzny może być dla nas bardzo ważny. My jako Naród stoimy przed ważnymi decyzjami tak politycznymi jak i społecznymi dlatego tak ważne jest aby film ten zobaczyło wielu z nas!

W środę, 14 marca Tygodnik Gazeta Polska dołączy do swojego wydania film "Kolumbia - świadectwo dla świata" w nakładzie 140.000 egzemplarzy! Na szeroką skalę, Polacy będą mogli zobaczyć to świadectwo i przekazać innym!

Oto zwiastun filmu:
Tu właśnie zwracam się do Was z błaganiem wręcz o pomoc! Pomóżcie proszę przekazać informację o tym , że film ten będzie dołączony do Gazety Polskiej w środę 14go marca. Proszę po pierwsze proszę tych którzy widzieli lub mają ten film aby zakupili Gazetę Polską i po prostu komuś przekazali DVD. Cena gazety z filmem będzie bardzo niska bo jedyne 6.90zł, a nakład potężny więc od nas tylko zależy czy będzie to sukces oraz czy do wielu z naszych rodaków dotrze to świadectwo!

Chce także prosić wszystkich którzy mają swoje strony internetowe, radia internetowe, może witryny wspólnotowe, parafialne lub bazy mailingowe przyjaciół aby za ich pośrednictwem przekazywać informacje o Gazecie Polskiej. Dla tych którzy nie widzieli filmu podaje link do zwiastuna: Szczegółowe informacje o tym projekcie i większe fragmenty znajdziecie na moim profilu na facebook'u.

Oto moj apel o wsparcie dla filmu:
Planujemy duże akcje ulotkowania i plakatowania w kilku miastach Polski. Może macie znajomych w drukarniach które pomogą nam drukując ulotki, banery i plakaty za niska cenę?
Może macie inne pomysły w jaki sposób poinformować ludzi o tym że w środę 14go marca ten film będzie dodany do Gazety Polskiej? Bardzo Was proszę o pomoc. Udostepniajcie moj list, nagrania wszedzie... Piszcie lub dzwońcie do mnie. Odpowiem na każdy kontakt.
Dlatego też podaję swój prywatny kontakt: Mail: dominiktarczynski@yahoo.pl
Tel: 607 731 731 http://www.facebook.com/dominik.tarczynski
Pozdrawiam w Panu!
Dominik Tarczyński
------------------------------------------------------------------------

Oto zwiastun filmu który w środę 14go marca 2012 będzie dodany do Gazety Polskiej!

Najlepszy film dokumentalny na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w... Niepokalanowie, "Kolumbia - świadectwo dla świata" z Gazetą Polską już w środę 14go marca 2012
Gazeta Polska -**/dziś ta gazeta zapowiada film Dominika/**
Wybierzmy drogę Kolumbii

Już za tydzień z "Gazetą Polską" film Dominika Tarczyńskiego "Kolumbia. Świadectwo dla świata".**

Mimo że Kolumbia jest w stanie wojny domowej, to jest wzorem dla Polski - kraju Jana Pawła II, siostry Faustyny i ks. Popiełuszki. Nikt nie chce przyznać, że pod warstwą europejskiej nowoczesności osiągnęliśmy bagno - mówi Dominik Tarczyński, twórca filmu "Kolumbia. Świadectwo dla świata" w rozmowie z Sylwią Krasnodębską.

**Dlaczego miałoby interesować nas to, co dzieje się w jakiejś, leżącej na drugiej półkuli, Kolumbii?** Ten film nie jest o Kolumbii, lecz o sposobie myślenia. To opowieść o państwie, w którym ludzie potrafią szanować się wzajemnie. To pewnie dziwnie brzmi, bo przecież Kolumbia jest głównym producentem kokainy na świecie i tkwi formalnie w stanie wojny domowej. Jednak film ten jest o kolumbijskich politykach, którzy wybrani w demokratycznych wyborach nie wstydzą się wiary katolickiej i mówią otwarcie o przywiązaniu do wartości, jednocześnie okazując szacunek innym wyznaniom. Tak zachowuje się prezydent kraju, szef policji i najwyżsi urzędnicy. Zaznaczają, że ich wybór jest głosem narodu, który chce, by dbać o ich wartości i przekonania.

A więc Kolumbia jest świadectwem dla świata i dla Polski, choćby dlatego, że w Polsce nie tylko nie ma szacunku dla katolików i ludzi myślących inaczej niż elity rządzące, ale przede wszystkim króluje u nas pogarda. Kolumbia sięgnęła dna w 1991 r., gdy wyrzucono konstytucyjny zapis konsekrujący Kolumbię. Wtedy zresztą doszło do apogeum przestępstw, rozpoczęła się fala terroryzmu. Teraz my, Polska, sięgamy tego dna.


 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 03:40 UT,
zachód słońca 17:32 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 105 dzień i 16 tydzień r.
do końca roku pozostało 260 dni
Imieniny obchodzą:
Olimpia, Anastazja, Bazyli
Twoje IP: 100.26.179.251
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II