Sytuacja chrześcijan w Kongu i Nigerii

Krzycz, krzycz i tak nikt ci nie przyjdzie z pomocą.

Tej nocy, zresztą jak co noc, wojskowi okradali naszych sąsiadów. Okradaniu towarzyszyły strzały. Zabrali im cały dobytek: 140$, fasolę i telefon. Wyłamali drzwi i na krzyki kobiety w zaawansowanej ciąży właśnie powiedzieli to co w tytule. I tak co noc.

Inną kobietę napadli w nocy i kazali jej przygotować na dziś 2.000 tys USD...

Po wycofaniu się z Gomy całe bandy wojskowych wycofały się do Rutshuru. Ci co stacjonowali w Rutshuru, zazdroszczą, tym z Gomy że się obłowili, to znaczy okradli Gome do szczętu: wszystkie samochody, komputery, pieniądze, sklepy, butiki, domy, osoby. Nawet w sobotę napadli na obóz uchodźców kolo Gomy, zgwałcili kilka kobiet i zabrali żywność i jakieś tam pieniądze uchodźcom.

I nadziei żadnej nie widać.

W wojnie jest napastnik i ten który się broni. W tym przypadku jest tylko napastnik....

Nikt się nie angażuje w rozwiązanie tego problemu, a już najmniej nasz prezydent. Jest prawdopodobnie wielu takich, których to urządza. A biedni okradzeni doszczętnie ludzie nie mają żadnego głosu i po prostu się nie liczą. Umierają z głodu i ze zgryzoty lub od strzałów.

Ta nienormalna sytuacja Konga przypomina mi sytuacje prześladowanych chrześcijan za którymi nikt nie stoi... W Nigerii raz w tygodniu są podkładane bomby w kościołach - ginie setki niewinnych ludzi. W sobotę islamiści poderżnęli gardła - dosłownie - tłumaczenie z dziennika - 10 chrześcijan. Chrześcijanie w wielu krajach Afryki - nie wspominając Azji - żyją jak uchodźcy, bo ich butiki i domy zostały spalone. I to wszystko dokonuje się przy milczącej zgodzie odpowiedzialnych... i współbraci i współsióstr w wierze.

Kończę ten krótki, smutny, ale prawdziwy list prosząc o modlitwę za ... no właśnie ... chyba o ludzkość serca ludzkiego.

s. Grażyna Rutshuru; 7.12.2012


 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 03:40 UT,
zachód słońca 17:32 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 105 dzień i 16 tydzień r.
do końca roku pozostało 260 dni
Imieniny obchodzą:
Olimpia, Anastazja, Bazyli
Twoje IP: 100.26.179.251
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II