8 kwietnia 2013 r.

Rodzina kolebką życia! IV Marsz dla Życia i Rodziny w Łomży

8 kwietnia 2013 r. - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia.... Kocham ten dzień, bo jest w nim tyle miłości Pana.... tyle Jego Miłosierdzia... i tyle pokory. Kiedy w poniedziałek rano wstałam ogarnęła mnie ogromna fala radości, takiej, że trudno było ją pomieścić... pomyślałam: dziś wielu ludzi wyjdzie na ulice, aby wykrzyczeć całemu światu: Kocham życie!


Parafia Bożego Ciała... Ks. Jarosław Kotowski w asyście wielu kapłanów sprawuje Najświętszą Ofiarę. Tajemnica Eucharystii zachwyca do granic możliwości. Uwielbiam i kocham Jezusa, który zasłaniając się osobą kapłana, dla mnie sprawuje Ofiarę Mszy Świętej. Po skończonej Liturgii, niosąc w sercu Jezusa, wychodzimy na ulice naszej Łomży. Jest zimno i pada, ale serca gorące i otwarte. Szliśmy modląc się i śpiewając. Kiedy dotarliśmy do Katedry, przyglądałam się obrońcom życia... To szczęśliwi ludzie! Warto było podjąć trud wędrówki. Każdy z obecnych mógł podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. I pomyślałam: przyjmij Panie modlitwę w intencji dziecka, nad życiem którego toczy się debata... a w zasadzie już został wydany wyrok!


Tak niewiele trzeba... codziennie z wielką miłością odmawiany 1 dziesiątek różańca i krótka modlitwa w intencji dziecka... może jakieś dodatkowe postanowienia. 9 miesięcy - tyle ile trwa okres prenatalny... ale później - jakaż radość z narodzin! Duchowa Adopcja nie tylko chroni dziecko. Skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarę w miłość Pana, przynosząc pokój ich sercom. Bo tylko On jest w stanie dotknąć i uzdrowić tak głęboką ranę! Uważam, że osoba, która podejmuje się trwania na modlitwie za dzieciątko, którego życie jest zagrożone zyskuje więcej niż myśli.... poprzez systematyczną modlitwę walczy z egoizmem, odkrywa radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, dostrzega miłość i dar płodności oczyma samego Boga.


150 podpisanych deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego... Chwała Panu!


Rodzina kolebką życia! To hasło tegorocznego Marszu. Ale były też inne: Tak dla Życia! i Kocham Życie! Zwyciężamy Miłością! Otoczmy troską Życie! Brońcie Życia, nie traćcie otuchy! - JP II..... wiele myśli, wiele wspaniałych treści przyniósł ten Marsz. Ogromne świadectwo! Dziękujemy wszystkim obrońcom życia... pogoda niezbyt sprzyjająca, ale Was to nie zraziło. Chwała Panu! WSZYSTKIM osobom zaangażowanym , którzy pomogli i zrobili wszystko, aby ten Marsz się odbył - z serca wielkie: Bóg zapłać!


Wszystkim Kapłanom, którzy z entuzjazmem i zaangażowaniem włączyli się w organizację Marszu, Wyższemu Seminarium Duchownemu w Łomży, Wspólnotom, które wykonały transparenty, czynnie włączyły się w oprawę Liturgii, służbom porządkowym, młodzieży, która grała i śpiewała na chwałę Panu! Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i przyczynili się do tego, aby Marsz wyruszył już po raz czwarty ulicami naszej Łomży - serdeczne: Bóg zapłać!


Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen!

Agnieszka i Jacek Frydrych

A jak na tym tle wygląda nasza parafia ???


 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 03:40 UT,
zachód słońca 17:32 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 105 dzień i 16 tydzień r.
do końca roku pozostało 260 dni
Imieniny obchodzą:
Olimpia, Anastazja, Bazyli
Twoje IP: 100.26.179.251
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II