10 lipiec 2014


Polska Federacja Ruchów Obrony Życia o prof. Bogdanie Chazanie:


Wolność sumienia zagrożona


Polska Federacja Ruchów Obrony Życia wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że wolność sumienia w Polsce jest zagrożona. Opinia wiąże się z decyzją prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zwolnieniu z pracy dyrektora Szpitala Świętej Rodziny. Prof. Bogdan Chazan odmówił aborcji powołując się na klauzulę sumienia.


Podajemy tekst Oświadczenia PFROŻ:


Polska Federacja Ruchów Obrony Życia ze smutkiem i oburzeniem przyjęła decyzję Prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, o zwolnieniu Profesora Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora szpitala im. Św. Rodziny w Warszawie. Swoją decyzją Pani Prezydent wpisała się w bezprecedensową nagonkę, jaką wobec Profesora rozpętały środowiska lewicowo-feministyczne. Przypomnijmy, że jedyną „winą” profesora była odmowa współudziału w zabójstwie chorego nienarodzonego dziecka, które, wraz z jego matką, chciał otoczyć profesjonalną opieką i wsparciem. Co więcej, podstawą do zwolnienia Profesora jest niekonstytucyjny i nieakceptowany przez środowisko medyczne zapis ustawy, zmuszający lekarza powołującego się na klauzulę sumienia, do wskazania placówki, w której dana usługa medyczna (w tym wypadku aborcja) może być dokonana. Skargę na ten przepis, na wniosek Naczelnej Rady Lekarskiej, rozpatruje obecnie Trybunał Konstytucyjny. Tak więc istnieją uzasadnione przesłanki, że zapis ustawy, na podstawie którego odwołano Profesora Chazana, zostanie wkrótce uchylony.


Opowiedzenie się Prezydent Warszawy po stronie totalitarnych rozwiązań, gdzie obywatele są zobowiązani bezrefleksyjnie realizować niemoralne przepisy, jest tym bardziej zdumiewające, że decyzja ta uderza przede wszystkim w pacjentki szpitala, który dzięki zespołowi kierowanemu przez Profesora Chazana, cieszył się bardzo dobrą opinią jako miejsce przyjazne matce i dziecku.


Wobec tak rażącego zamachu na wolność sumienia i niczym nieusprawiedliwione represje wobec osoby, która swoje obowiązki spełniała z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem, czujemy się w obowiązku stanowczo zaprotestować. Ideologiczne przesłanki nie mogą stać ponad prawem do życia, wolnością sumienia, nie mogą być powodem do krzywdzenia ludzi. Brońmy wolności sumienia lekarzy, brońmy wolności naszych sumień!


W imieniu Zarządu PFROŻ

(-) dr Paweł Wosicki - prezes

(-) dr inż. Antoni Zięba – wiceprezes

(-) Anna Dyndul - sekretarz


Katolicka Agencja Informacyjna


 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 03:40 UT,
zachód słońca 17:32 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 105 dzień i 16 tydzień r.
do końca roku pozostało 260 dni
Imieniny obchodzą:
Olimpia, Anastazja, Bazyli
Twoje IP: 100.26.179.251
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II