Dzień Dziadka i Babci

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Tradycyjnie w tym dniu Babcie i Dziadkowie młodszych dzieci ze szkoły w Woli Kiełpińskiej podejmowani są przez społeczność szkolną. Przedszkolaki, oraz uczniowie klas l - III przygotowują na tę okazję specjalny program artystyczny, a mamy... pieką ciasta. Jest to bardzo miła i wzruszająca dla babć i dziadków uroczystość. Dzieci zaś są bardzo przejęte. Długo przygotowują się do niej, uczą się tekstów, malują i rysują zaproszenia, życzenia i laurki. Dla tych najmłodszych - przedszkolaków, jest to zwykle pierwszy występ publiczny.

W tym roku babcie i dziadkowie dopisali. Przy herbacie, kawie i ciastach podziwiali pięknie przygotowane występy swoich wnuków. Dzieci naprawdę pięknie śpiewały, deklamowały i tańczyły. Również babcie i dziadkowie mieli szansę wykazać się biorąc udział w trzech konkursach: zakładania dzieciom fartuszków (rekord wyniósł chyba 12), obierania jabłek tak by skórka była jak najdłuższa, oraz tańca z wnukami. Za udział - zwycięzcy (czyli wszyscy) - zostali udekorowani orderami superbabci i superdziadka. Na końcu dzieci mogły swoich dziadków uściskać i poczęstować się pysznym ciastem.

Było to bardzo piękne spotkanie trzech pokoleń, bo także i rodzice uczestniczyli w jego przygotowaniu. Takie uroczystości mają podkreślić i uświadomić zwłaszcza dzieciom, ale także babciom i dziadkom, jak bardzo ważna jest ich obecność w życiu dzieci, jak bardzo są potrzebni. Takie okazje uczą także dzieci pamiętania o innych i dziękowania dziadkom i rodzicom za wielki wysiłek włożony w ich wychowanie. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom radości i pociechy z wnucząt oraz zdrowia i długich lat życia.

Anna Kurtycz

 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 02:19 UT,
zachód słońca 18:49 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 156 dzień i 24 tydzień r.
do końca roku pozostało 209 dni
Imieniny obchodzą:
Kira, Bonifacy, Waleria
Twoje IP: 3.235.172.213
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II