16.jpg poniedziałek, 26 marca 2012 08:48 Agnieszka Frydrych

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego


Jesteś szczęśliwy, prawda? Masz w sobie wiele radości, marzysz o pięknym życiu... dobrym świecie. Jesteś optymistą. Bogu niech będą dzięki! Ale oprócz tego niejednokrotnie dzieją się w twoim życiu dramaty... smutek, samotność, ból, cierpienie. Przemija to życie, niszczeje... pojawia się nieuchronny moment w życiu każdego z nas: śmierć. Z drugiej strony przyglądasz się ludziom... widzisz jak się złoszczą, przeklinają a nawet bluźnią. Zamiast słów miłości słyszysz złorzeczenia... A może i sam czasami jesteś nie tylko słuchaczem tego wszystkiego, może grasz główną rolę? Dziwny jest ten świat.... Prawda?


Brat zabija brata, matka swoje dziecko, dzieci swoich rodziców... niekoniecznie fizycznie, chociaż też...
Dziwny jest ten świat... tak bardzo niepodobny do Ogrodu, który dał nam Pan...

Przyjrzyj się dzisiaj Drogi Przyjacielu Osobie Boga, bardziej niż kiedykolwiek. Trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty... Oczy Boga dzisiaj w szczególny sposób zwrócone są na ten dziwny, zagubiony świat... Czy Bóg poznaje w tym świecie Ogród, który stworzył przede wszystkim dla ciebie? Jak bardzo człowiek zniszczył w sobie i wokół siebie Ogród Eden...


Czy jednak Bóg pozostawia pogrążoną w ciemności ziemię? Mimo niszczenia w sobie dziecięctwa Bożego, mimo odejścia od Źródła? Zobacz, w którym momencie wypowiedziana została pierwsza Obietnica! (Księga Rodzaju 3, 15.) "Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu pietę".


Zobacz w jakich okolicznościach, kiedy i gdzie Bóg wypowiada te słowa do nieprzyjaciela człowieka i wszelkiego stworzenia. W Ogrodzie Eden, zaraz po grzechu pierwszych ludzi. Bóg nie pozostawia człowieka w jego śmierci. Ojciec przyjmuje wolną decyzję swojego Syna... odkupię pogrążoną w grzechu ludzkość, oddam za nich życie. Każdy ma szansę...


Prorok Izajasz dzisiaj mówi o "Pannie, która pocznie i porodzi Syna, i nazwie go imieniem Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami" (Iz 7, 14.) Panna pocznie i porodzi Jezusa, Bożego Syna. Jezusa, który wypełnia wolę Boga. "Usuwa jedną ofiarę, aby ustanowić inną. Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze". (Hbr 10,10).


Dzień Świętości Życia... Dzień, w którym centralne miejsce zajmuje Wcielenie. Dzień, w którym Najświętsza Maryja Panna, wypowiada przed Panem nieustanne TAK. Zapraszam do przeczytania rozważania: http://www.koscioldomowy.lomza.pl/index.php/diakonia-ycia/162-dzienswietoscizycia


Niepokalana Dziewica... pokorna Służebnica Pana. Przyjrzyj się Jej z bliska Drogi Przyjacielu. Mieszka w ubóstwie, zobacz jak się modli, jak szuka woli Pana: Łk 1, 26-38. Jej posłuszeństwo, Jej TAK wypowiadane nieustannie... staje się dla ciebie i dla mnie "bramą zbawienia" (Oremus Wielki Post - Triduum Paschalne 2012 s. 159) Od Niej wszystko się zaczęło... od Jej TAK.


Czy chcesz tak jak Ona być narzędziem zbawienia w ręku Boga? Pamiętasz... na początku mówiłam jak dziwny jest ten świat, jak bardzo nieprzychylny człowiekowi, jak bardzo szerzący kulturę śmierci! Chcesz być narzędziem w rękach Pana w takim właśnie świecie? Odpowiedz. Czy Pan dzisiaj usłyszy twoje TAK?


Czy Pan usłyszy twoje TAK? Czy Jezus będzie mógł przez ciebie przychodzić do chorych, cierpiących, zagubionych, pogrążonych w odmętach grzechu, w śmierci duchowej. Zaniesiesz Jezusa tam, gdzie Go potrzebują inni? Jeżeli w swoim sercu powiedziałeś TAK... to teraz na kolanach kontempluj w sobie Tajemnicę Wcielenia. Patrz nieustannie w stronę Tej, która będzie uczyła ciebie w najtrudniejszych chwilach wypowiadać przed Bogiem nieustanne TAK.


TAK dla życia!
TAK dla bezbronnego, dopiero rozkwitającego pod sercem matki życia!
TAK dla chorych, cierpiących, potrzebujących pomocy!
TAK dla szukania zagubionych i pogrążonych w ciemności grzechu!
TAK dla każdej woli mojego Pana!
TAK dla godnego życia!
TAK.... Zawsze wypowiadaj TAK przed Panem. Proszę...

Agnieszka Frydrych 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 06:22 UT,
zachód słońca 14:27 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 336 dzień i 49 tydzień r.
do końca roku pozostało 29 dni
Imieniny obchodzą:
Balbina, Paulina, Bibiana
Twoje IP: 34.207.230.188
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II