17.jpg 25 marca 2012 r.

Miłość rodzi życie!
III Marsz dla Życia i Rodziny w Łomży


W Europie wskutek tzw. aborcji co 11 sekund ginie dziecko, dziennie ok. 7,5 tysiąca! Na całym świecie w ciągu godziny ginie 5.000 dzieci, a w ciągu dnia 120.000!


Chciałabym w związku z tym postawić kolejne pytanie: Ile istnień ludzkich ginie przez program In vitro? Ile dzieci nie może się narodzić, bo ich rodzice skazują je na przedwczesną śmierć stosując antykoncepcję... w różnej postaci: zakładając spiralę tzw. wkładkę domaciczną, stosując pigułki wczesnoporonne, pigułki "po stosunku", pigułki hormonalne, - które jak się usiłuje wytłumaczyć nie mają nic wspólnego z wczesnym poronieniem - akurat!!! To ostatnie jest kłamstwem! Ileż dzieci jest pozostawianych przez matki, bo ich dzieci urodziły się z wadą genetyczną... Ile osób jest pozbawionych życia wskutek eutanazji...


Dzisiaj jasno i otwarcie promuje się śmierć! W łonie matki, po wyjęciu zamrożonych embrionów, starzy i chorzy ludzie nie są już potrzebni...


Zabija się w różny sposób! Na zabijanie jest przyzwolenie rządzących, są środowiska, które jasno i bez żadnych kompleksów popierają aborcję, In vitro, eutanazję, a antykoncepcję nazywają "odpowiedzialnością".


Możesz zadać sobie pytanie: na jakim ja świecie żyję?! I czy mogę coś z tym zrobić?

Możesz! I to wbrew pozorom dużo! Możesz jasno i stanowczo powiedzieć: NIE! zabijaniu, w różnej postaci. Możesz stać się obrońcą życia! Nie tylko możesz, ale jest to przede wszystkim twój obowiązek! Miłość rodzi życie! Pod takim hasłem ruszył tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny - 25 marca 2012 r.


Nasza manifestacja i zachwyt nad życiem, rozpoczął się Mszą Świętą w parafii Bożego Ciała w Łomży. Eucharystię w asyście kapłanów sprawował ks. bp Janusz Stepnowski. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy ulicami naszego miasta do łomżyńskiej Katedry, aby tam złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji.


Szliśmy modląc się! Obrońca życia, który się modli... jest bardzo wymownym świadkiem! Mijali nas inni ludzie, przyjeżdżały samochody, ludzie wychodzili z supermarketów (przypomnę, że była to niedziela!)... i patrzyli... Modlitwa była nieustanna, wołająca do Boga za tymi wszystkimi, których życie ktoś przekreślił!


Drogi Bracie i Siostro... właśnie tutaj jest twoje miejsce. W tym zwariowanym, zawirowanym świecie, promującym śmierć... żyjesz ty sam! Po której stronie staniesz? Jestem wdzięczna tym wszystkim, którzy nie wstydzili się wyjść z modlitwą na ustach, z transparentem broniącym życia. Każdemu świadkowi i obrońcy życia - ogromne Bóg zapłać! Być może ktoś popatrzył z pogardą... no i co z tego!! Publicznie przyznałeś się do Jezusa! Publicznie powiedziałeś, że kochasz życie i będziesz je ochraniał.


Gdyby KAŻDY chrześcijanin podjął Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, na świecie żadne dziecko nie zostałoby wyrwane przedwcześnie z łona swojej matki!


Dziękujemy obrońcom życia. Kapłanom, wszystkim Wspólnotom, parafiom, które zaangażowały się w przygotowanie tegorocznego Marszu. Dziękujemy młodzieży z KSM, Duszpasterstwu Rodzin, Grupie Ratowniczej, młodzieży śpiewającej, Domowemu Kościołowi, Wyższemu Seminarium Duchownemu oraz WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego Marszu. Dziękujemy - Bóg zapłać! Dziękujemy całej Diakonii Życia. Ks. Dariuszowi Krajewskiemu oraz ks. Jackowi Kotowskiemu - kapłanom, którzy włożyli wiele serca, aby ten Marsz się odbył - Bóg zapłać.


Każdemu kapłanowi zaangażowanemu w ten Marsz - Bóg zapłać!
Eli i Grzesiowi Ustaszewskim za piękne świadectwo - Bóg zapłać!


Agnieszka i Jacek Frydrych
Diakonia Życia Diecezji Łomżyńskiej


 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 06:22 UT,
zachód słońca 14:27 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 336 dzień i 49 tydzień r.
do końca roku pozostało 29 dni
Imieniny obchodzą:
Balbina, Paulina, Bibiana
Twoje IP: 34.207.230.188
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II