39.jpg poniedziałek, 30 lipca 2012 18:30

Jesteś "dla Mnie narodem,moją sławą,moim zaszczytem i moją dumą" (Jr 13,11)


Słyszysz co mówi dzisiaj o tobie Pan przez usta proroka Jeremiasza? Być narodem Boga... Jego sławą, Jego zaszczytem i Jego dumą! To jest to, o co chodzi! Mogę być chlubą mojego Boga! Jestem wyryty na dłoniach Pana... Głosił ci już dzisiaj ktoś piękniejszą prawdę od tej? Jesteś piękny obecnością Boga. Gdybyś mógł zobaczyć siebie w świetle łaski uświęcającej.... Mówię ci - ODLOT! Gdybyś mógł zobaczyć swoje piękno w miłości do swojej żony, męża, w służbie swoim dzieciom. Gdybyś widział siebie w momencie kiedy przebaczasz... w momencie kiedy wyryłeś "Dziesięć słów Boga" w swoim sercu i pilnie ich strzeżesz...


Gdybyś widział siebie oczami Boga w momencie kiedy cierpisz... (...) Aniołowie, gdyby zazdrościć mogli, to by nam dwóch rzeczy zazdrościli: pierwszej - to jest przyjmowania Komunii Świętej, a drugiej - to jest cierpienia" Dzienniczek s. Faustyny Dz 1804. Wyobraź sobie zatem jak niesamowicie jesteś piękny w momencie zjednoczenia z Jezusem w Komunii Św. i podczas jednoczenia się z Nim na Krzyżu - w momencie cierpienia. Gdybyś widział jak drogocenną w oczach Pana jest twoja dusza, kiedy pełnisz Jego wolę, chodzisz Jego drogami. Tylko dusza pokorna jest w stanie przyjąć łaskę Pana. Wiesz jak bardzo wtedy świecisz? Jesteś skąpany w świetle Pana. Zanurzony w Jego chwale. Całe Niebo raduje się tobą. Postępuj zatem jak dziecko światłości.


I nie przejmuj się, że jesteś "tylko" ziarenkiem gorczycy... najmniejszym ze wszystkich nasion... (por. Mt 13, 31-35). Dzięki łasce Pana możesz stać się wspaniałym drzewem...


Ale może być niestety odwrotnie. Możesz być również "przewrotnym narodem, który odmawia posłuszeństwa słowom (Boga), postępując według swego zatwardziałego serca; ugania(jącym) się za obcymi bogami, by im służyć i oddawać cześć" (Jr 13, 10). Możesz... uczynić ze swojego życia piekło.


Zatem... jak zawsze - wybór należy do ciebie. Życzę ci radości serca płynącej tylko z tych dobrych wyborów. Obyś był narodem Pana. Jego sławą, Jego zaszczytem i Jego dumą!


Agnieszka Frydrych


 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 06:22 UT,
zachód słońca 14:27 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 336 dzień i 49 tydzień r.
do końca roku pozostało 29 dni
Imieniny obchodzą:
Balbina, Paulina, Bibiana
Twoje IP: 34.207.230.188
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II