38.jpg

22 sierpnia

Służebnica Pana


Jakiś czas temu Wniebowzięcie, dzisiaj Najświętszej Maryi Panny, Królowej, za kilka dni Uroczystość NMP Częstochowskiej... Ciągle Ona... Dzisiaj rano podczas Mszy Świętej usłyszałam, że grecki odpowiednik słowa "służebnica" oznacza: "niewolnica". Bardzo mnie to poruszyło. Bo niewolnik to ktoś kto oddaje się na służbę cały. Nie należy do siebie samego, ale ma swojego pana, należy do niego. Jemu służy i tylko jemu jest poddany.


Być niewolnikiem Boga na wzór Maryi... bardzo ciekawa perspektywa. I jaka piękna!


Wpatrując się w Najczystsze Stworzenie, które ma miejsce zaraz po Bogu, Najdoskonalsze, Najbardziej Pokorne, oddane w całości na służbę Najwyższemu... można tylko w milczeniu uklęknąć. Albo rozradować się wraz z Nią i uwielbiać Pana w wolności serca. Niech nieustannie płynie uwielbienie z naszych serc, kiedy to wpatrując się w Nią, wszystkie nasze myśli kierowane są właśnie ku Bogu! To Ona sama jest sprawczynią tej modlitwy i tego uwielbienia. Bo wszystkie nasze drogi- bez względu na to jak bardzo są zawiłe i po ludzku trudne, Ona- Matka kieruje ku Swojemu Synowi.


Wyobrażam sobie Jej stworzenie... Z jaką miłością i pieczołowitością Bóg pracował nad Jej Ciałem. Musiało być najpiękniejsze! Najbardziej doskonałe, bez skazy, bez zmarszczki, CZYSTE. Nie ma piękniejszej kobiety pod słońcem, choćby ta była nie wiem jak piękna. Nie ma piękniejszej od Maryi. Dziewica. Niepokalanie Poczęta. Córka Adama, jednak nie dziedzicząca grzechu. Ochroniona. NIGDY nie popełniła ŻADNEGO grzechu! Najczystsza Dusza...


Dziewicze Ciało, które jest Niepokalane, nie skażone żadnym grzechem ani cieniem słabości... jest zarazem TABERNAKULUM, które nosi Syna Boga samego!


Podejrzewam, że piekło aż drży w posadach, tym bardziej, że jest obietnica: "Niewiasta zetrze twoją głowę". Zły duch bardzo się boi Matki Bożej. Sam nadęty pychą nie może znieść najwyższej pokory i uniżenia przed Najwyższym - a taką postawę nieustannie reprezentuje Ona.


Całe Jej życie zanurzone w Bogu - tylko On. A jednocześnie dana nam za Matkę! Jak bardzo jesteśmy uprzywilejowani! Czy jesteśmy wdzięczni?


Najdroższa, najbardziej troskliwa Matko! Zachowaj nas w stanie łaski. Uczyń czystymi tak jak Ty sama jesteś czysta. Naucz pokory i uniżenia wobec Boga samego. I broń nas od pułapek złego. I nasze dzieci chroń. Najczystsza - absolutne Piękno! Tobie zawierzamy nasze rodziny i wszystkie nasze sprawy.


Agnieszka Frydrych. 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 02:23 UT,
zachód słońca 18:44 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 151 dzień i 23 tydzień r.
do końca roku pozostało 214 dni
Imieniny obchodzą:
Joanna, Feliks, Ferdynand
Twoje IP: 34.204.176.125
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II