Czytelnia 1

Artykuły zamieszczone za zgodą autorów

Agnieszka i Jacek Frydrych

artykuły z poprzednich lat

Rok 20166.gif

wtorek, 29 marca 2016 03:58

6. Jezus pokonał śmierć!

Wyszedł z grobu… mojego serca. Pokonał śmierć! Zwyciężył każdy grzech i każdą nieprawość. Pokonał szatana! Zniweczył i w proch obrócił wszystkie jego niecne plany! Pogrzebał to wszystko co oddalało i oddala mnie od Niego! Skreślił wszystkie długi, które pozostawił grzech. Pokonał wszelką słabość, obmył mnie Swoją Przenajświętszą Krwią, oczyścił… Tchnął Życie!

JEZUS ŻYJE!!!

„Pośpiesznie oddal się od pustego grobu, z bojaźnią i WIELKĄ RADOŚCIĄ, biegnij oznajmić to” Mt 28,8 braciom. Jezus dzisiaj staje przed tobą i mówi ci, abyś się nie lękał, nie bał. IDŹ! I głoś, że On żyje! Z pewnością spotkasz osoby, które na twoje słowa zareagują jak dzisiejszy świat: popukają się w głowę i stwierdzą, że marnujesz ich cenny czas.

Czy to się komuś podoba czy nie. ON ŻYJE!!!

5.jpg

środa, 23 marca 2016

5. Judasz, Jan, Piotr... każdy z nich mieszka we mnie

Najpierw Panie Judasz. „Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam” Mt 26,14. Za każdym razem kiedy przymierzam się do popełnienia jakiegokolwiek grzechu, to pytanie wybrzmiewa boleśnie. Obnaża mnie bezlitośnie. Zasmuca do głębi. Potwierdza fakt, że jestem grzesznikiem – i to największym. Wyznaczam cenę… za zdradę. 30 srebrników… cena za życie niewolnika. Boli Panie taka świadomość. „Odtąd szukam sposobności” żeby Cię zdradzić. Każdy grzech jest zdradą, wydaniem Ciebie.

A Ty w dalszym ciągu robisz swoje… mówisz uczniom o przygotowaniu Paschy… Doskonale wiesz, że ja ciągle szukam sposobności do zdrady… a Ty spokojnie zasiadasz do stołu. I wtedy pada bolesne: „Jeden z was Mnie zdradzi” Mt 26,21. Panie Ty wiesz! No tak, przecież Ty WSZYSTKO wiesz… Biedny ja człowiek… „lepiej dla mnie, gdybym się w ogóle nie narodził”. Jak straszny jest grzech, jak ohydny. Wyciąga swoje śmiertelne macki i oplata mnie. Jakim nieszczęściem jest zdrada Ciebie Panie.

Kiedy podajesz Judaszowi chleb… wchodzi w niego szatan! J 13,27 Jest noc. Totalna ciemność. Kiedy wchodzę w grzech już nie mówię, że to Ty jesteś moim Panem.. A ponieważ próżni nie ma, wchodzi ktoś inny. Dlatego zostaje drzewo i sznur…

4.jpg

niedziela, 28 lutego 2016

4. "Znam twoje uciemiężenie" i z każdej twojej niewoli cię wyprowadzam!"

Panie, martwię się tym…. Ta sprawa nie daje mi spokoju… jest we mnie tyle słabości… co raz to upadam… dosięga mnie grzech… nawet jeżeli wstanę, za chwilę to samo… czasami już nie mam sił, jestem zmęczony nieustannym zmaganiem się między wyborem tego co dobre i tego co mnie zniewala… prawdziwy Panie Wielki Post…

Najdroższe Moje dziecko „Dosyć napatrzyłem się na udrękę twoją i nasłuchałem się narzekań twoich na ciemiężców, znam więc twoje uciemiężenie. Zstąpiłem, aby cię wyrwać z ręki Egiptu i wyprowadzić z tej ziemi do ziemi żyznej i przestronnej, do ziemi, która opływa w mleko i miód” (Wj 3,8) Nie martw się zatem NICZYM!

3.jpg

wtorek, 26 stycznia 2016

3. "Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy"!

Chciałabym Drogi Przyjacielu zaprosić cię dzisiaj do chwili refleksji… Spróbuj na początek odpowiedzieć sobie na pytania: Czy jest coś, czego się boisz? Czego lękasz? Co wzbudza w tobie strach? Jakie sytuacje, ludzie, zdarzenia? W świecie, w którym żyjesz, lęk często urasta do gigantycznych rozmiarów. Wielkim cieniem kładzie się na tobie, przygniata cię, panuje nad twoim umysłem, nawet ciałem. Często drżysz realnie, fizycznie. Boisz się….

Ale tak naprawdę czego?

2.jpg

niedziela, 10 stycznia 2016

2. Sakrament życia - Chrzest Święty

Nie pamiętam swojego chrztu – narodzin dla nieba. Wiele razy też przeżywałam chrzest małych dzieci jako coś oczywistego. Przychodziłam do kościoła na Mszę Świętą, podczas której rodzice stojąc u progu kościoła prosili o ten sakrament. Ot, zwyczajna chwila… która musi się wydarzyć. Widzę teraz moją niedojrzałość wówczas. Jak bardzo nie rozumiałam tego, co właśnie dzieje się na moich oczach. Pan całkowicie odmienił moje spojrzenie na tę świętą rzeczywistość. Bardzo dobrze pamiętam chrzest naszych dzieci. Bóg podczas tego wydarzenia dokonał czegoś niezwykłego. Napełnił serce darami, których nie jestem w stanie nawet opisać. Do dziś czuję mokre policzki od łez, które wypływały z moich oczu bez żadnej kontroli. Były to łzy wdzięczności, poczucia niezwykłej bliskości Boga, Jego mocy i potęgi, a nade wszystko Miłości. Czego dokonał Pan podczas tego niezwykłego wydarzenia? Czego dokonuje Bóg podczas każdego chrztu?

Uświadomienie tej prawdy jest wielką łaską.

1.jpg

piątek, 01 stycznia 2016

1. "Nie jesteś już niewolnikiem" lecz wolnym!

I to jest niesamowicie dobra nowina dla każdego z nas! Jezus już dawno wykupił mnie i ciebie ze wszystkich naszych grzechów! Dotarło to do ciebie? Każde bagno grzechu zamienił w kwitnący ogród. Bóg już dawno nas „umarłych na skutek występków i "nieobrzezania" naszego [grzesznego] ciała, razem z Nim przywrócił do życia. Darował nam wszystkie występki, skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża”. Kol 2, 13-14

Słyszysz to!? A skoro tak to nie ma już tego co mogłoby czynić cię niewolnikiem.

artykuły z poprzednich lat 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 06:22 UT,
zachód słońca 14:27 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 336 dzień i 49 tydzień r.
do końca roku pozostało 29 dni
Imieniny obchodzą:
Balbina, Paulina, Bibiana
Twoje IP: 34.207.230.188
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018
Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II