W serwisie "Pod Prąd" dostępnym pod adresem http://zpm.natan.pl nasz sąsiad, proboszcz z Winnicy, ks. dr Zbigniew Paweł Maciejewski umieszcza swoje kazania i przemyślenia. Zapraszam serdecznie do zapoznania się tutaj z tymi ostatnimi.


zamieszczono za zgodą autora

Do pomyślenia - ks. Zbigniew Paweł Maciejewski09 sierpień 2014

5. Jak wiele może się zmienić

do pomyślenia

Co może łączyć Żydówkę Edytę Stein? gruntownie wykształconą kobietę? profesor uniwersytetu, zdeklarowaną ateistkę i siostrę karmelitankę Teresę Benedyktę, świętą męczennicę, której święto obchodziliśmy wczoraj? (9 VIII 2014)

03 sierpień 2014

4. Neutralny światopoglądowo

do pomyślenia

Wśród dyskusji ostatniego czasu pojawił się głos, że szkoła w Polsce powinna być neutralna światopoglądowo. (http://goo.gl/qupucD) Brzmi to bardzo ciekawie, stonowanie i rozsądnie. Rzecz w tym, że jest beznadziejnie głupie i nieprawdziwe.

Ktoś dosadnie powiedział, że neutralna światopoglądowo to może być noga od stołu. (http://goo.gl/yfUqvg). Każdy człowiek ma swój pogląd na świat, czyli światopogląd. Nie może być inaczej. To mogą i będą różne poglądy, ale nie można nie mieć poglądów.

26 lipiec 2014

3. Rydwany ognia

do pomyślenia

Pewien sportowiec był faworytem zawodów. Nie zdobył jednak medalu. Więcej ? nie wystartował nawet w finale. Eliminacje do finału wypadały w niedzielę co kłóciło się z jego poglądem na to jak chrześcijanin ma spędzać niedzielę. Niedziela ma należeć do Boga.

Sportowiec nazywał się Eric Liddell, reprezentował Anglię na olimpiadzie w Paryżu w 1924. Miał biec na 100 metrów. Był faworytem. Oddał pewny medal, by dać chwałę Bogu.

19 lipiec 2014

2. Wspólny stół

do pomyślenia

Pewien Jezuita napisał na swoim blogu: "Psy jedzą, aby zaspokoić głód. Często z pyskiem zwróconym do ściany. Nie urządzają wspólnych kolacji i wystawnych uczt. Dla człowieka jedzenie to okazja do spotkania, dar przyjmowany z wdzięcznością i błogosławieństwem, (...). Czy mamy tego świadomość przygotowując posiłek i siadając do obiadu lub kolacji?" [źródło: http://goo.gl/SSm8sS dostęp 18.07.2014]

12 lipiec 2014

1. Bezpłatny elementarz

do pomyślenia

Jakiś czas temu obiegły media opinie o kolejnej części bezpłatnego elementarza dla pierwszaków. Wskazywano i oburzano się, że elementarz poświęcony zimie pomija Boże Narodzenie. "Jest mowa o karpiu w galarecie, Mikołaju, prezentach i upominkach, świętach i świątecznych zakupach ? ale nie o Świętach Bożego Narodzenia." (źródło: http://goo.gl/IxAi0V dostęp 12.07.2014)zamieszczono za zgodą autora

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

serwis "POD PRĄD" * artykuły * kazania * kazania wideo *http://zpm.natan.pl


 
Wyszukiwarka

Czas ucieka


wieczność czeka

wschód słońca 03:40 UT,
zachód słońca 17:32 UT
okr. zimowy +1h; okr. letni +2h
Dziś jest: 105 dzień i 16 tydzień r.
do końca roku pozostało 260 dni
Imieniny obchodzą:
Olimpia, Anastazja, Bazyli
Twoje IP: 100.26.179.251
jesteś gościem wyświetlono razy obecnie jest gości
© by Marian Kurtycz
Ostatnia aktualizacja strony
03.02.2018

Czytelnia 1

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

spis do pomyślenia

5. Jak wiele może się zmienić
4. Neutralny światopoglądowo
3. Rydwany ognia
2. Wspólny stół
1. Bezpłatny elementarz

Witryna powstała 1 maja 2011 r. w dniu beatyfikacji Papieża Jana Pawła II